להניק זה כלכלי – למה?

מפני שתחליף חלב עולה קרוב ל 3000 ₪ בשנה,
מפני שתינוקות יונקים חולים פחות ולכן אימהות וגם אבות נעדרים פחות מהעבודה,
מפני שיש פחות מקרים של אשפוזים בילדים יונקים או שינקו…. וזה חוסך הון למדינה,
מפני שהנקה בריאה לאישה ומונעת תחלואות שונות הנפוצות בקרב נשים (סרטן שד, אוסטאופורוזיס, סוכרת ועוד) וכבר אמרנו שרפואה עולה כסף ושתחלואה פוגעת ביכולת לעבוד ולהרוויח כסף.

אז ברור לנו וגם למדינה שכדאי שנשים יניקו, והמדינה אכן מעודד הנקה, מעלה מודעות לחשיבות ההנקה ומעודדת אפס הפרדה בבית חולים, אבל באופן פרדוקסלי לא נותנת ליולדות מספיק כלים וסיוע כדי שיצליחו ללמוד איך להניק ולעשות את זה בהצלחה.

אני אומנם רק אחת, אבל כל מי שמכירה אותי, יודעת שאני עובדת שעות נוספות כדי להעלות את המודעות לחשיבות ההכנה להנקה בהריון בדיוק מהסיבה שלא ניתן להסתמך על העזרה בבית החולים, או בטיפת חלב, לא כי אין שם נשות מקצוע טובות, ההיפך הוא הנכון, יש שם יועצות הנקה נפלאות ומנוסות… אבל זה לא כוחות. הן מעטות והיולדות רבות מה שמאפשר להן דקות ספורות עם כל יולדת. דקות שבהן לא באמת ניתן ללמד אמא טרייה איך להיניק בהצלחה.

זהו מענה ראשוני, סוג של עזרה ראשונה, אבל לא תמיד זה מספיק ולפעמים עד שמגיעים הביתה כבר מאוחר מידי!
אז אל תחכי. תכיני את עצמך, תלמדי לפני הלידה, תבואי מוכנה ואז תוכלי להיעזר ביועצות כדי לקבל עזרה נקודתית ולא להתחיל מאפס.

אז אם את בהריון, ראשון או חוזר או אם את רוצה להניק בהצלחה, אני מזמינה אותך לקחת אחריות, לדאוג לעצמך להכשרה, ליווי וכלים – לפני הלידה וגם אחריה. מבטיחה לך שתודי לי.

מוזמנת להזמין עכשיו את הסדנה הדיגיטלית “הכנה להנקה לנשים בהיריון” לכל הפרטים לחצי כאן

שתפ/י את המאמר