Breastfeeding counseling

יעוץ הנקה אישי

השאיפה והשליחות שלי היא למנוע ממך את תחושת האשם, הכאב והאכזבה כשאת לא מצליחה להניק.

נכון, זו אמורה להיות פעולה טבעית ופשוטה, אבל היא לא באמת הולכת בטבעיות במרבית הפעמים ולכן חשוב להיעזר באשת מקצוע, שקשובה רק לך ולבייבי שלך, ללא הסחות דעת מסביב של חדר היולדות עם עוד עשרות מניקות סביבך, בכי ושאר אתגרים.

כמובן שרצוי לקבל את כל הידע מבעוד מועד, (כן, כן, במהלך ההיריון), אבל גם אם ילדת כבר – זה לא מאוחר! (עדיף מאוחר מאשר אף פעם)

איך זה עובד?

בפגישה אישית – אקשיב לך, אבין היכן האתגרים ומהן המטרות שלך, נשקול את התינוק, אראה את ההנקה, אבדוק את התינוק (לפי הצורך) ואעניק לך את כל הכלים והידע בכל הנוגע להנקה:

 • איך לאחוז ולחבר נכון את התינוק לשד (כולל תרגול פרקטי במהלך המפגש)
 • איך תדעי שהתינוק שלך מקבל מספיק חלב
 • איך ומתי לשלב בקבוק ומוצץ
 • איך לשאוב  חלב, לאחסן ולייצר מלאי
 • איך תביני מה התינוק שלך צריך ותדעי לתת לו מענה מדויק
 • טיפול בתינוק וכל שאלה שתעלה לך בנוגע להנקה
 • מענה לכל שאלותיך וחששותיך בנוגע להנקה ולטיפול בתינוק
 • ולסיום, נבנה יחד תכנית מדויקת ומותאמת אישית לצרכייך

בסיומו של מפגש אחד, את תהיי בטוחה, רגועה ומלאת ידע והבנה איך להניק בקלות ובביטחון, איך להתמודדות עם אתגרים שונים ומה לעשות צעד אחר צעד.

גם לאחר שהפגישה תסתיים, אני איתך!
זמינה עבורך להמשך התייעצויות טלפונית עד שתעלי על “דרך המלך”.

משך הפגישה כשעתיים (לפעמים שלוש שעות)

היכן ניפגש?

הפגישה תתקיים היכן שתבחרי, לפי נוחיותך: בבית היולדות, בביתך או אצלי בקליניקה (צפון ת”א).

במצבים בהם נדרשת עזרה תיאורטית בלבד ניתן לקיים פגישה בזום (און ליין).

מתי?

ברוב רובם של המקרים מומלץ לקיים פגישה בסמוך ללידה או ממש בימים הראשונים שלאחריה (כמובן תלוי סיטואציה),
כיוון שלרוב, טעות גוררת טעות  וככל שנמהר יהיו פחות אתגרים ומורכבויות!
אם אינך בטוחה מתי הזמן המתאים, צרי עמי קשר ונבחן יחד את המקרה שלך ואת המועד האידאלי לפגישה (אל תהססי לפנות אלי גם בסופי שבוע וחגים)

לתיאום מפגש במועד שנוח לך, צרי עימי קשר.

קצת על האני מאמין שלי:

חשוב לי לציין, שיחד עם זאת שאני מדריכת הנקה, אני לא “פנאטית”, הנקה היא לא בכל מחיר ובטח לא במחיר השפיות שלך או במחיר היחסים עם הבייבי שלך (אם יהיה צורך נדבר גם על שילוב בקבוק, גמילה מהנקה וייבוש חלב)

הנקה היא חיונית, מספקת ובריאה, אבל לא במחיר שמונע ממך לחייך לבייבי שלך ולהיות מרוכזת בבניית הקשר ביניכם. את אמא טובה כשטוב לך – אני מאוד מאמינה בזה, ואת זה אני מחלחלת לכל מי שאני מלווה ומנחה.

נקי את מצפונך אם לא הצלחת עד כה, ודברי איתי – ביחד נהפוך אותך לאמא מ(ע)ניקה.

למי מתאים הייעוץ:

 • למי שסובלת מכאבים בפטמה גודש בשד, וכו’
 • למי שמתקשה עם חיבור התינוק לשד
 • למי שהתינוק שלא עולה מספיק במשקל (או שאמרו לה בטיפת חלב לתת בקבוק)
 • למי שהתינוק שלה לא מרוצה ולא נינוח בזמן הנקה
 • למי שסובלת מעודף או מחוסר בחלב
 • למי שרוצה לגמול מהנקה, לייבש חלב או להפחית הנקות
 • לאמהות לפגים או לתאומים
 • למי שרוצה לקבל כלים, ידע וביטחון בהנקה

במצבים בהם נדרשת עזרה תיאורטית בלבד ניתן לקיים פגישה אונליין בזום/טלפון

לקוחות מספרות על חווית הייעוץ:

הילה כהן, תל אביב:

יש רגעים בחיים שיודעים שאילולא בנאדם אחד הכל היה נראה אחרת. כל כך אחרת…הבנאדם הזה עבורי הוא את מעיין. פגשתי אותך לפני כחודשיים בליס, יומיים אחרי הלידה שלי, נסערת ומבולבלת כי רציתי להניק אבל המרחק בין הרצון העז לבין המציאות היה די גדול. זה לא היה פשוט והלחצים מסביב לא הועילו. מאותו הרגע הרגשתי שאספת אותי והיית שם בשבילי יד ביד לכל אורך הדרך המפותלת. והיא היתה כל כך מפותלת! המכשולים שעזרת לי לצלוח, האופן שבו גרמת לי להאמין בעצמי, האיכפתיות שלך. הרגשתי שאת שם בשבילי באמת וזה ממש לא מובן מאליו. בעיני זה השילוב המנצח שמייחד אותך. אשת מקצוע מעולה עם הרבה איכפתיות ואנושיות. אנחנו פוגשים כל הזמן אנשי מקצוע בתחומים מגוונים אבל את מעיין, מעבר למקצועיות הבלתי מתפשרת שלך וליכולת שלך להתמודד עם כל אתגר שהצבתי בפניך (והיו רבים) את לוקחת את מקצוע הייעוץ, הליווי והתמיכה בכלל, ללבל הבא. תמיד זמינה ונותנת מענה (כולל שבתות וחגים), מתעניינת, בודקת ומהווה קול שפוי ומאזן בתקופה שהיא הכי לא.
אני יודעת שהמקום שאליו הגעתי היום בחלוף כחודשיים מהלידה שלי, כשאני בהנקה מלאה, לא היה מתאפשר אילולא את – ועל זה אני אומרת לך תודה ענקית. גם על הדרך וגם על השגת המטרה ❤️

 

טל ואייל, תל אביב:

בדיוק ברגע הנכון, כמו מלאך מתוך הערפל של יולדות ב’ בבית חולים ליס, הגיחה מעיין ברגישות ונחישות לעזרתנו.
מעיין שלפה כמה טיפים טכניים מקוריים שלא שמענו מאף יועצת ועוד כמה עצות והסברים ששינו לגמרי את היניקה של בננו ואת הבנתנו על תהליך ההנקה. אני ממליץ לפגוש אותה עוד בתהליך ההריון, הרבה לפני הלידה, כדי להיות מוכנים ללידה ולחסוך טעויות ומכאובים מיותרים.

 

אוראל מרדכי, תל אביב:

הגעתי לפגישה עם מעיין מצוידת במידע שאספתי במהלך השנים כרופאה ולאחר יעוץ הנקה בהריון ולאחריו עם יועצות הנקה שונות. בפגישה עם מעיין נוכחתי לדעת כמה אינני יודעת. זאת היתה פגישה מרתקת, משמעותית, מלמדת ומותאמת בדיוק לצרכים שלי ושל הבייבי. לקרוא לזה יעוץ הנקה , יהיה להמעיט ממהות המפגש, זה היה כלכך מעבר לזה. קיבלתי המון במפגש הזה ואני ממליצה לכל הורה לפגוש אותה. היא בהחלט מתנה.

 

אביגיל סגל, רמת גן:

מעיין הגיעה אלינו עם ים נסיון, סבלנות, מקצועיות וחיוך ענק ומזמין עם כל כך הרבה ידע נגיש. לאורך המפגש מעבר לטיפים ולעצות המלמדות, מעין גם הייתה סופר אנושית ורגישה למצב החרדתי שלי כאמא חדשה וסופר זמינה גם היום, שבועות אחרי, לכל השאלות הרבות שלי. ממליצה בחום על מעיין, שווה כל כך!!!!