About me

מי אני

נעים להכיר, שמי מעיין אלמגור, בת 39, אמא לאיתן ואור, מתגוררת בתל אביב, מדריכת הנקה מוסמכת, מנחת הורים ויועצת שינה. שותפה בפיתוח משאבת חלב ייחודית בחברת סטארטאפ בינ”ל בתחום ההנקה – AnnaBella, מפתחת שיטת “אמא מ(ע)ניקה”, מרצה ומנחה סדנאות שונות להורים ולהורים שבדרך.

לאחר שבני הבכור נולד, נחשפתי לעולם ההנקה, לקסם וליופי שבהנקה ובד בבד גם לאתגרים ולמורכבוית שהיא עשויה להביא עימה. התאהבתי בתחום, הבנתי שהנקה היא דבר טבעי שלא בא בטבעיות והחלטתי להפוך אותו למקצוע.
כיום אני עוסקת בייעוץ הנקה פרטני לנשים לאחר לידה, מכינה אימהות וזוגות בהריון להנקה ולהורות הראשונית באמצעות תוכנית “אמא מ(ע)ניקה” אותה פיתחתי לאחר ליווי של אלפי נשים וזוגות וכן מעבירה סדנאות והרצאות בתחומים נוספים כמו מעבר למוצקים ותחילת טעימות, שינה, חזרה לעבודה, גמילה מהנקה ועוד.

לאורך שנות הקריירה שלי, תמיד אהבתי לעבוד עם נשים, ולתרום להעצמתן. לכן בחרתי בעבר לעבוד שנים רבות במרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית, כשחיפשתי דרך להגשים את עצמי, המעבר לייעוץ הנקה היה לי טבעי ועוצמתי.
החיבור והאהבה שלי להנקה הגיעו מהמקום הרגשי והשכלי כאחד, הנקה מסמלת את החיבור בין האם לתינוק יחד עם מדע מבוסס ראיות; שילוב של לב ומדע.
חווית האימהות כשמה כן היא – חוויה, והנקה היא דבר טבעי, ומכאן שהיא צריכה להיות תהליך נעים וזורם ושאינו מלווה בכאב כלל.
נשים רבות, במיוחד בחודשים הראשונים לאימהות שלהן, חוות אתגרים, חוסר ביטחון, וזקוקות למידע, ביטחון, אוזן קשבת ותמיכה. אני עושה כל שביכולתי על מנת להעניק לאימהות את העוגן הזה.

בשנים האחרונות ליוויתי מאות נשים – בהיריון ולאחר לידה במפגשים אישיים וקבוצתיים.
אני מאמינה שעם הדרכה נכונה כל אמא ותינוק יוכלו לבחור את הדרך המתאימה להם וליהנות מהחוויה המשותפת והייחודית שבהנקה.
לעיתים מתגלים קשיים ואתגרים בהנקה ולשם כך אני כאן, לסייע, לתמוך, להעצים ולהדריך אותך כדי שאת ותינוקך תיהנו מחוויית הנקה בטוחה ונעימה.

ככל שהשנים חלפו הבנתי שההורות היא תפקיד חיי, שזה הדבר הכי חשוב שאני עושה בעולם, ושלהיות הורה זה תפקיד מורכב, מאתגר ובעל משקל רב שמגיע בלי חוברת הוראות.

במסגרת עבודתי כמדריכת הנקה פגשתי מאות משפחות וזוגות הורים לילדים בגיל הרך (0-6), נחשפתי לאתגרים והמורכבויות שאיתם הם מתמודדים. הרגשתי שיש לי הרבה מה לתת להם… ולכן הוספתי “לארגז הכלים” שלי – הסמכה, ידע וכלי מקצועי נוסף, שמסייע לי בעבודה יומיומית עם הורים לילדים בגיל הרך.

הורות היא מסע ארוך שמתחיל ברגע הלידה ולא מסתיים לעולם. תמיד נהיה ההורים של… ותמיד נרצה להעניק את הכי טוב לילדינו…
אני מאמינה שכל הורה רוצה להיות הורה טוב, ושלכל הורה יש כוחות ויכולות לשפר הורות שלו…
אני מאמינה שאין דרך אחת להיות הורה טוב, יש מגוון דרכים ואין נוסחת פלא.
אני מנחה הורים מתוך גישה של הקשבה להורים. הקשבה למה שחשוב להם, למקומות שקשים להם, לערכים שלהם, לחששות שלהם, ולאתגרים עימם הם מגיעים אלי… ומציידת אותם במודעות רחבה וארגז כלים פרקטיים ממגוון רחב של גישות (אדלר, התנהגותית, פרויד, וויניקוט ועוד).
אין לי ספק שעם הדרכה נכונה כל הורה יכול ליהנות מהורות מיטיבה, זורמת, סמכותית, מאווירה רגועה בבית ומילדים עם ביטחון עצמי ודימוי חיובי.