טיסה לחו”ל עם תינוק

מתכוננים לטוס לחופש עם הבייבי?

טיסה עם תינוק יכולה להיות חוויה מאתגרת….

אז איך ניתן להקל עליו וגם עליכם? הינה כמה טיפים שיסייעו לכם להפוך את הטיסה והטיול לזורמים ומהנים יותר:

  •  אחד הקשיים הכי גדולים של תינוק בטיסה הוא הסבל שנגרם לו כתוצאה מלחץ באוזניים בזמן המראה ונחיתה. לכן, מאוד מומלץ בזמן ההמראה והנחיתה להניק את התינוק ובכך להקל עליו.
  • מומלץ להצטייד במנשא נוח, בגדים חמים, צעצועים קטנים שאינם מרעישים, ולהזמין מראש עריסה ומקום במטוס המתאים להורה עם תינוק.
  • אם מתוכננות נסיעות ארוכות כדאי לתכנן מראש עצירות מרובות יחסית, תוך התחשבות בזמני ההנקה של התינוק, כך תוכלו לעצור במקום נוח לפני שהתינוק נעשה רעב ועצבני.
  • לזכור שקצב הטיול עם תינוק הוא שונה מטיול עם מבוגרים בלבד. תינוק זקוק לשינה במהלך היום ולעיתים עודף גירויים מציף אותו יתר על המידה. לכן, כדאי מאוד לתכנן לו”ז רגוע שכולל פחות עומס מטיול של מבוגרים בלבד, כולל עצירה בפארקים ובמקומות בהם הקטנצ’יק יכול לחלץ עצמות.
  • עבור תינוקות שכבר החלו לאכול מוצקים, כדאי לוודא שלקראת מועד הטיסה התינוק נחשף למזונות שאותם עתיד לאכול בטיול כדי להימנע מחשיפה ראשונה בחו”ל (מחשש לאלרגיות).
  • כדאי לתכנן את האכלת המוצקים בהתאם לסוג הטיול. אם אתם במלון עם ארוחות אפשר להיערך בהתאם לתפריט בארוחות המלון, אם אתם רוב היום בחוץ ניתן לרכוש פירות טריים שניתן להפוך למחית ללא בלנדר כגון: בננה ואבוקדו או לחילופין לקנות מראש מוצרים כמו גרבר וסמוג’י (ברובם 100% רכיבים טבעיים וללא חומרים משמרים. באירופה נמכר מוצר וסמוג’י  מוצלח של חברת  Hipp ). כדאי גם לקחת בחשבון שיתכן שהתינוק יקבל יותר חלב ופחות מוצקים ממה שרגיל לקבל בבית וזה ב-ס-ד-ר גמור כי אתם בטיול ולא בשגרה של הבית.
  • לזכור שטיול הוא שבירת שגרה גם לכם וגם לתינוק, ולכן חשוב לעשות תיאום ציפיות ולהיות מוכנים לכך שעשוי להיות שינוי בתדירות ההנקות, שיגרת השינה, ההרדמות, וכו’.

אני מאוד ממליצה להיעזר במנשא. מנשא מסייע בתהליך הירדמות במקומות מרובי גירויים, מאפשר הנקה בתוכו תוך כדי הליכה ושומר על התינוק קרוב להורה במקום מוגן ומוכר לו.

 

לקחת בחשבון שהשגרה אליה רגיל התינוק תשתבש ותשתנה במהלך הטיול כמעט בכל תחום, אבל כשתשובו לארץ תוכלו לחזור לשגרה במהרה ולכן –  חשוב ליהנות ולהשאיר את הדאגות בארץ!!! 

שתפ/י את המאמר